Marmury

Marmur VERDE GUATEMALA blatyMarmur to rodzaj kamienia znany już od dawna i wykorzystywany zarówno przez artystów, jak i architektów oraz  budowniczych. Można go bardzo łatwo obrabiać i kształtować  np. w rzeźby, balustrady, schody, parapety oraz wszelkiego rodzaju płyty ? używane potem jako dowolne blaty, mające zastosowanie w mieszkaniach i domach.
Wyroby z marmuru mają bardzo różnorakie kolory, odcienie i desenie ? od ciepłej bieli marmurowej rodem z Grecji do zimnych pożyłkowanych powierzchni z Carrary we Włoszech.
Od miękkiego beżu do wyrazistego brązu z delikatnymi żyłkami.
Bogactwo możliwości ubarwienia i wykorzystania marmuru są ogromne.
Marmurowe wykończenia świetnie się sprawdzają w łazienkach i przedpokojach. Stanowią także doskonałe uzupełnienia w aranżacjach salonów i pokojów dziennych.
Marmury są na ogół szlifowane na pełny połysk powierzchni, dzięki czemu uwydatnia się szlachetny deseń tego kamienia.
Marmur jest łatwo obrabialny i pozwala na łączenie elementów kamiennych nieomal w dowolne kształty.
Wykończenia z marmuru doskonale się spisują w pomieszczeniach, zwłaszcza w klimacie o surowych zimach.
Schody wykonane z marmuru charakteryzują się wykwintnym rysunkiem i doskonale wpisują się, w nawet  najbardziej wyszukane wnętrza.
W łazienkach marmurowe okładziny wanny lub ścian dodają wnętrzu ciepła i spokoju. Stanowią wręcz oazy relaksu i wypoczynku.
Blaty z marmuru mogą być z powodzeniem stosowane jako wykończenie stołów, toaletek oraz stolików nocnych.
Dla najbardziej wymagających i kochających antyczne akcenty, marmur stanowi wspaniałe tworzywo do wykonanie posągów, fontann i wszelkich innych elementów dekoracyjnych, zarówno we wnętrzach, jak i ogrodach.
Reasumując, marmur jest kamieniem o bardzo szerokim zastosowaniu i bez względu na aktualnie panującą modę, jest zawsze chętnie wykorzystywany.