Dom i Ogród

DomWpadłeś- a może wpadłaś na pomysł budowy swojego wymarzonego domu. Pierwotnie pewnie był to mały biały domek- a może pałac wśród wzgórz ? Niezależnie od tego Twoje marzenia zaczęły nabierać realnych kształtów. I wtedy spotkało Cię to co spotyka większość polaków i polek śniących o własnych czterech kontach z ogródkiem ? zderzenie z rzeczywistością.

Proces legalizacji- plan zagospodarowania terenu, mapki geodezyjne i w końcu pozwolenie na budowę. Następnie poszukiwanie dobrej, zaufanej i najlepiej niedrogiej ekipy. Pierwsze prace gdy mury pną się do góry, stan surowy. Kolejne- stolarka ? ta okienna i drzwiowa no i wykończenia. Wybór tynku ? koloru i struktury, malowania, glazura i terrakota. Masa wyzwań, masa nerwów i oczekiwanie dnia gdy będziecie mogli w końcu się wprowadzić do Nowego Domu.
Portal ten poświęcony jest właśnie tego typu problemom ? zamieszczamy porady i sugestie by przez cały proces ?budowania? przejść w miarę spokojnie i bez większych błędów

Własny dom- jest to marzenie wielu ludzi, niemal każdy na starość chce już mieszkać na swoim, chce pić herbatę przy kominku i miło spędzać czas. Oczywiście dom można pobudować, nie mniej jednak wielu ludzi decyduje się na kupno, bo budowa trwa długo i kosztuje nie wątpliwie więcej niż kupno takiego samego domu. Kiedy już znajdziemy dom naszych marzeń powinniśmy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze na położenie- czy w pobliżu nie ma dużej rzeki i czy nie stoi On na głębokiej nizinie, bo chyba nikt z nas nie chciałbym w swoim domu pływać każdej wiosny? Warto zwrócić uwagę na rodzaj materiału z jakiego został wybudowany i na to kiedy powstał, bowiem oszacowanie wytrzymałości jest ważne, bo także nikt z nas nie chce robić co raz to nowszych remontów. Każde pomieszczenie trzeba obejrzeć osobno i dokładnie, najlepiej ze specjalistą, który oceni w jakim stanie One są. Dom najlepiej oglądać w dzień powszedni, by zobaczyć jakich ma się sąsiadów, jak zachowują się podczas co dziennego życia i czy przypadkiem nie wprowadzamy się w patologiczną strefę. Przy kupowaniu domu warto także sporządzić dobrą umowę, skonsultować ją z prawnikiem i zwrócić uwagę na każdy szczegół. Nie wolno kupować domu na szybko, to wiążąca decyzja czasami na całe życie, warto być przy tym uważnym i rozważyć każdy nawet najmniejszy szczegół. Decyzja powinna być podjęta jednogłośnie i wspólnie- każdy członek rodziny powinien mieć coś do powiedzenia, bo chyba nikt nie chce unieszczęśliwić członka swojej rodziny.